Uniwersytet Cambridge przenosi się do internetu

Jan Sawicki

Uniwersytet Cambridge poinformował, że będzie prowadził wszystkie wykłady, które normalnie prowadzone są „twarzą w twarz”, za pośrednictwem internetu co najmniej do lata 2021 roku!

Tym samym, stał się pierwszym uniwersytetem, który podjął decyzję, że cały rok akademicki 2020/21 będzie odbywał się online. Decyzję uzasadniają dużym prawdopodobieństwem, że konieczne będzie nadal utrzymywanie dystansu społecznego w ciągu najbliższego roku.

Wyjątkiem będą małe grupy dydaktyczne, w przypadku których możliwe będzie spełnienie wymogów dystansu społecznego. Te będą mogły odbywać się w tradycyjny sposób.

Jak podał rzecznik uniwersytetu „Biorąc pod uwagę, prawdopodobieństwo, iż dystans społeczny będzie nadal wymagany, uniwersytet zdecydował, że nie będzie tradycyjnie prowadzonych wykładów w następnym roku akademickim. Wykłady będą nadal prowadzone online ale możliwa będzie osobista organizacja mniejszych grup dydaktycznych, o ile będzie to zgodne z wymogami dystansu społecznego.”

Źródło: www.independent.co.uk