Uniwersytet Cambridge przenosi się do internetu

Jan Sawicki
0 komentarz

Uniwersytet Cambridge poinformował, że będzie prowadził wszystkie wykłady, które normalnie prowadzone są „twarzą w twarz”, za pośrednictwem internetu co najmniej do lata 2021 roku!

Tym samym, stał się pierwszym uniwersytetem, który podjął decyzję, że cały rok akademicki 2020/21 będzie odbywał się online. Decyzję uzasadniają dużym prawdopodobieństwem, że konieczne będzie nadal utrzymywanie dystansu społecznego w ciągu najbliższego roku.

Wyjątkiem będą małe grupy dydaktyczne, w przypadku których możliwe będzie spełnienie wymogów dystansu społecznego. Te będą mogły odbywać się w tradycyjny sposób.

Jak podał rzecznik uniwersytetu „Biorąc pod uwagę, prawdopodobieństwo, iż dystans społeczny będzie nadal wymagany, uniwersytet zdecydował, że nie będzie tradycyjnie prowadzonych wykładów w następnym roku akademickim. Wykłady będą nadal prowadzone online ale możliwa będzie osobista organizacja mniejszych grup dydaktycznych, o ile będzie to zgodne z wymogami dystansu społecznego.”

Źródło: www.independent.co.uk

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!