Uniwersytet Cambridge przenosi się do internetu

Uniwersytet Cambridge poinformował, że będzie prowadził wszystkie wykłady, które normalnie prowadzone są „twarzą w twarz”, za pośrednictwem internetu co najmniej do lata 2021 roku!

Tym samym, stał się pierwszym uniwersytetem, który podjął decyzję, że cały rok akademicki 2020/21 będzie odbywał się online. Decyzję uzasadniają dużym prawdopodobieństwem, że konieczne będzie nadal utrzymywanie dystansu społecznego w ciągu najbliższego roku.

Wyjątkiem będą małe grupy dydaktyczne, w przypadku których możliwe będzie spełnienie wymogów dystansu społecznego. Te będą mogły odbywać się w tradycyjny sposób.

Jak podał rzecznik uniwersytetu „Biorąc pod uwagę, prawdopodobieństwo, iż dystans społeczny będzie nadal wymagany, uniwersytet zdecydował, że nie będzie tradycyjnie prowadzonych wykładów w następnym roku akademickim. Wykłady będą nadal prowadzone online ale możliwa będzie osobista organizacja mniejszych grup dydaktycznych, o ile będzie to zgodne z wymogami dystansu społecznego.”

Źródło: www.independent.co.uk

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Kontakt z naturą a IQ

Obcowanie z naturą jest coraz bardziej doceniane, w szczególności w edukacji. Świadczy o tym między innymi rosnąca liczba szkół leśnych czy popularyzacja nauczania na świeżym

Czytaj więcej »

Strefa wolna od…

Miasto Poznań sfinansuje inicjatywę mającą na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w placówkach oświatowych. Realizacją projektu „Szkoła strefą wolną

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry