Edukacyjne podsumowanie tygodnia #7

Jan Sawicki
0 komentarz

Edukacyjne podsumowanie tygodnia to nowa, wakacyjna propozycja, publikowana co tydzień na naszym portalu. Znajdziecie w niej zbiór najciekawszych newsów i wydarzeń edukacyjnych z Polski i świata.

Nigdy nie jest za wcześnie na sztukę

Badania wykazały, że niemowlęta już w wieku czterech miesięcy wykazują zainteresowanie sztuką. Psycholodzy z Uniwersytetu Surrey odkryli, że gdy prezentowano zarówno niemowlakom, jak i dorosłym pejzaże holenderskiego malarza Vincenta van Gogha, w większości preferowali te same obrazy!

Najbardziej popularnym obrazem okazał się „Zielony Kłos” (1888). Niemowlęta wydają się być bardziej zainteresowane obrazami o wielu krawędziach i krzywych liniach, co sugeruje, że pewne aspekty preferencji artystycznych mogą być uwarunkowane już we wczesnym wieku. 

462 000 złotych za 6 lat nauki

Według TVN24 najdroższe kierunki studiów w Polsce to medycyna, prawo i ekonomia. Na szczycie listy jest niepubliczna Uczelnia Łazarskiego, która oferuje studia lekarskie za 462 tysiące złotych za sześć lat nauki.

Pozostając w temacie uczelni, warto wspomnieć, że nie tylko koszty nauki mogą wzbudzać w ostatnich tygodniach zainteresowanie. Starając się przyciągnąć nowych studentów, trwa wyścig na coraz to bardziej nietypowe kierunki studiów podyplomowych!

Studia z fryzjerstwa i stylizacji z elementami trychologii, psychologia gier komputerowych, zarządzanie parafią, zoopsychologia czy menedżer ryzyka to tylko kilka z propozycji, które przykuły moją uwagę. To jak, może szybka podyplomówka?

Edukacyjna rewolucja na Śląsku?

Szkoły w Wodzisławiu Śląskim wprowadzają innowacyjny program edukacyjny, który obejmuje zmiany takie jak odejście od tradycyjnych 45-minutowych lekcji oraz skrócenie tygodnia nauki do czterech dni. 

Nowy sposób kształcenia będzie skupiał się na naukach ścisłych, z mniejszym naciskiem na testy i kartkówki, zastępując je indywidualną pracą z uczniami. 

Projekt ma być realizowany stopniowo do 2026 roku i jest częścią strategii rozwoju oświaty miasta Wodzisławia Śląskiego na lata 2022-2026. Zmiany obejmą m.in. reorganizację przestrzeni klas, zmniejszenie liczby uczniów, wprowadzenie ocen opisowych oraz nowych metod nauczania zwiększających samodzielność i odpowiedzialność uczniów za edukację.

Do przeczytania w przyszłym tygodniu!

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności