Młodzież walczy o przyszłość! I domaga się zmian w podstawie programowej

Wiktoria Korzecka
0 komentarz

Aktywistki i aktywiści z  Młodzieżowego Strajku Klimatycznego po raz kolejny wystosowali pismo do Ministra Edukacji Narodowej. Domagają się, by Dariusz Piontkowski wprowadził do podstawy programowej polskich szkół obowiązkową i rzetelną edukację klimatyczną.

Jak tłumaczą przedstawicielki i przedstawiciele MSK w swoim liście: “Zgodnie z obowiązującą podstawą programową uczennice i uczniowie skupiają się na dyskusji, proponowaniu rozwiązań i afirmowaniu indywidualnych wyborów ekologicznych, podczas gdy stanowisko nauki mówi jasno – to zmiany systemowe są niezbędne, aby uniknąć katastrofy klimatycznej. Nasuwa się więc wniosek, że polska podstawa programowa, rozbieżna ze stanowiskiem nauki, której MEN nie ma zamiaru zmieniać, jest zwyczajnie nieaktualna, a brak aktualności jest szkodliwy.”

“Zgodnie z obowiązującą podstawą programową uczennice i uczniowie skupiają się na dyskusji, proponowaniu rozwiązań i afirmowaniu indywidualnych wyborów ekologicznych, podczas gdy stanowisko nauki mówi jasno – to zmiany systemowe są niezbędne, aby uniknąć katastrofy klimatycznej. […]”

Młodzież domaga się spotkania i rozmowy z ministrem na temat aktualności i wagi problemu, jakim jest globalne ocieplenie i postępująca katastrofa klimatyczna. Zaznacza również, że to właśnie powszechna i rzetelna edukacja w tym zakresie jest filarem potrzebnych zmian.  

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w podobny sposób zareagował już w maju, kiedy w spocie Ministerstwa Edukacji Narodowej padły niezgodne ze stanowiskiem naukowców tezy o rzekomych zaletach globalnego ocieplenia. Pod postulatami MSK podpisały się wówczas 32 organizacje, 40 ekspertów i ponad 4 tysiące osób. Ich list został jednak zignorowany.

Źródło: krytykapolityczna.pl

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!