Młodzież walczy o przyszłość! I domaga się zmian w podstawie programowej

Aktywistki i aktywiści z  Młodzieżowego Strajku Klimatycznego po raz kolejny wystosowali pismo do Ministra Edukacji Narodowej. Domagają się, by Dariusz Piontkowski wprowadził do podstawy programowej polskich szkół obowiązkową i rzetelną edukację klimatyczną.

Jak tłumaczą przedstawicielki i przedstawiciele MSK w swoim liście: “Zgodnie z obowiązującą podstawą programową uczennice i uczniowie skupiają się na dyskusji, proponowaniu rozwiązań i afirmowaniu indywidualnych wyborów ekologicznych, podczas gdy stanowisko nauki mówi jasno – to zmiany systemowe są niezbędne, aby uniknąć katastrofy klimatycznej. Nasuwa się więc wniosek, że polska podstawa programowa, rozbieżna ze stanowiskiem nauki, której MEN nie ma zamiaru zmieniać, jest zwyczajnie nieaktualna, a brak aktualności jest szkodliwy.”

“Zgodnie z obowiązującą podstawą programową uczennice i uczniowie skupiają się na dyskusji, proponowaniu rozwiązań i afirmowaniu indywidualnych wyborów ekologicznych, podczas gdy stanowisko nauki mówi jasno – to zmiany systemowe są niezbędne, aby uniknąć katastrofy klimatycznej. [...]"


Młodzież domaga się spotkania i rozmowy z ministrem na temat aktualności i wagi problemu, jakim jest globalne ocieplenie i postępująca katastrofa klimatyczna. Zaznacza również, że to właśnie powszechna i rzetelna edukacja w tym zakresie jest filarem potrzebnych zmian.  

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w podobny sposób zareagował już w maju, kiedy w spocie Ministerstwa Edukacji Narodowej padły niezgodne ze stanowiskiem naukowców tezy o rzekomych zaletach globalnego ocieplenia. Pod postulatami MSK podpisały się wówczas 32 organizacje, 40 ekspertów i ponad 4 tysiące osób. Ich list został jednak zignorowany.

przeczytać:

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Kontakt z naturą a IQ

Obcowanie z naturą jest coraz bardziej doceniane, w szczególności w edukacji. Świadczy o tym między innymi rosnąca liczba szkół leśnych czy popularyzacja nauczania na świeżym

Czytaj więcej »

Strefa wolna od…

Miasto Poznań sfinansuje inicjatywę mającą na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w placówkach oświatowych. Realizacją projektu „Szkoła strefą wolną

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry