Zaskakujące efekty brytyjskiego lockdownu

Wielka Brytania bardzo silnie odczuła społeczne i gospodarcze skutki pandemii. Późno wprowadzone ograniczenia spowodowały, że odsetek zarażonych w tym kraju jest jednym z najwyższych w Europie. Co za tym idzie, coraz więcej zakładów pracy zaczęło upadać i zwalniać pracowników, a PKB Zjednoczonego Królestwa już w kwietniu spadło o 20% i nic nie wskazuje, aby sytuacja miała ulec nagłej poprawie.

Duża niepewność związku z możliwością straty zatrudnienia praktycznie z dnia na dzień, w wyniku cięcia etatów w upadających firmach, ma jednak zaskakujący efekt. Okazuje się bowiem, że tylko na przełomie czerwca i lipca, złożono prawie dwa razy tyle zgłoszeń do programów szkolenia dla nauczycieli co w całym roku 2019. Szacuje się, że do końca roku, liczba takich zgłoszeń wzrośnie o 65% w stosunku do ich łącznej liczby z ostatnich 5 lat!

Okazuje się bowiem, że tylko na przełomie czerwca i lipca, złożono prawie dwa razy tyle zgłoszeń do programów szkolenia dla nauczycieli co w całym roku 2019. Szacuje się, że do końca roku, liczba takich zgłoszeń wzrośnie o 65% w stosunku do ich łącznej liczby z ostatnich 5 lat!


Tak duże zainteresowanie nauczycielskimi programami szkolenia jest, zdaniem ekspertów, wynikiem przede wszystkim chęci ewentualnego podjęcia zatrudnienia w sektorze publicznym, w którym ryzyko zwolnienia jest znacznie mniejsze.

Czy jest to jednak słuszna kalkulacja? Najprawdopodobniej nie. Według “The Guardian” w tym roku, w Wielkiej Brytanii w związku z epidemią i przejściem na nauczanie zdalne może zostać zwolnionych aż 30000 nauczycieli. Mało prawdopodobne, że po zwolnieniu tysięcy nauczycieli szkoły byłyby chętne do przyjęcia kolejnych, może się więc okazać, że nawet kandydaci, którzy ukończą kurs, dalej pozostaną bezrobotni.

przeczytać:

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Kontakt z naturą a IQ

Obcowanie z naturą jest coraz bardziej doceniane, w szczególności w edukacji. Świadczy o tym między innymi rosnąca liczba szkół leśnych czy popularyzacja nauczania na świeżym

Czytaj więcej »

Strefa wolna od…

Miasto Poznań sfinansuje inicjatywę mającą na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną i tożsamość płciową w placówkach oświatowych. Realizacją projektu „Szkoła strefą wolną

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry