Eksperci z UW z pomocą maturzystom i ósmoklasistom!

Pandemia COVID-19 przez zaledwie rok zdołała podważyć wiele aspektów współczesnej edukacji. Pokazała, że zdalne nauczanie może nie być tak skuteczne jak zakładano i w szczególności uwypukliło już istniejące nierówności edukacyjne między szkołami publicznymi. Według niektórych, bezpośrednio przyczyniło się do pogorszenia, w porównaniu z poprzednimi latami, wyników egzaminów państwowych.

Z pomocą w przygotowaniu do najważniejszych szkolnych egzaminów – matury i egzaminu ósmoklasisty przychodzi  Lecturusplatforma e-learningowa stworzona przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w zdalnym nauczaniu. Założona w 2020 roku spółka Lecturus, działająca początkowo jedynie przy Uniwersytecie Warszawskim, we współpracy z grupą Superbelfrzy RP uruchamiła platformę Lecturus Junior. 

Członkowie projektu zwracają się do samorządów w całej Polsce z propozycją zastosowania ich platformy, aby zagwarantować wszystkim uczniom bezpłatne i równe przygotowanie do egzaminu maturalnego i ósmoklasisty.

Samorządy mogą otrzymać kody dostępu do lekcji lub całych kursów Lecturus Junior i przekazywać je dyrektorom szkół. Jako pierwszy propozycję zaakceptował samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie dyrektorzy lub wychowawcy, znając indywidualne sytuacje i potrzeby uczniów, mogą zapewnić im wsparcie w postaci nieodpłatnego dostępu do zajęć online. Dzięki temu uczniowie mający trudności w przygotowaniu się do egzaminów, uzyskają cenną pomoc ze strony renomowanych nauczycieli. 

Lecturus dysponuje obecnie ponad 130 lekcjami dla maturzystów w zakresie języka polskiego, angielskiego, matematyki, fizyki i biologii oraz 70 lekcjami dla ósmoklasistów z języka. polskiego, angielskiego i matematyki. Nowoczesna platforma internetowa umożliwia prowadzenie zajęć dla ponad tysiąca aktywnych osób jednocześnie, a po zajęciach każdy uczeń ma też możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielem w ramach specjalnych grup integracyjnych. Wyróżnia to Lecturusa na tle innych platform sieciowych. 
Tworząc platformę Lecturus Junior połączyliśmy to co najlepsze – nauczycieli należących do grupy Superbelfrzy RP, wnoszących nową jakość do schematów edukacji szkolnej, zaplecze naukowe Uniwersytetu Warszawskiego oraz sprawdzoną technologię do prowadzenia spotkań online. Z mojej perspektywy, to co robimy, jest ciekawym przykładem realizacji przez uniwersytet trzeciej misji, która polega na współpracy uczelni z jej otoczeniem i transferowaniu wiedzy […] – Mówi Przemysław Zieliński, wiceprezes zarządu Lecturus.

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji