Eksperci z UW z pomocą maturzystom i ósmoklasistom!

Mikołaj Stępień
0 komentarz

Pandemia COVID-19 przez zaledwie rok zdołała podważyć wiele aspektów współczesnej edukacji. Pokazała, że zdalne nauczanie może nie być tak skuteczne jak zakładano i w szczególności uwypukliło już istniejące nierówności edukacyjne między szkołami publicznymi. Według niektórych, bezpośrednio przyczyniło się do pogorszenia, w porównaniu z poprzednimi latami, wyników egzaminów państwowych.

Z pomocą w przygotowaniu do najważniejszych szkolnych egzaminów – matury i egzaminu ósmoklasisty przychodzi  Lecturusplatforma e-learningowa stworzona przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w zdalnym nauczaniu. Założona w 2020 roku spółka Lecturus, działająca początkowo jedynie przy Uniwersytecie Warszawskim, we współpracy z grupą Superbelfrzy RP uruchamiła platformę Lecturus Junior. 

Członkowie projektu zwracają się do samorządów w całej Polsce z propozycją zastosowania ich platformy, aby zagwarantować wszystkim uczniom bezpłatne i równe przygotowanie do egzaminu maturalnego i ósmoklasisty.

Samorządy mogą otrzymać kody dostępu do lekcji lub całych kursów Lecturus Junior i przekazywać je dyrektorom szkół. Jako pierwszy propozycję zaakceptował samorząd Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie dyrektorzy lub wychowawcy, znając indywidualne sytuacje i potrzeby uczniów, mogą zapewnić im wsparcie w postaci nieodpłatnego dostępu do zajęć online. Dzięki temu uczniowie mający trudności w przygotowaniu się do egzaminów, uzyskają cenną pomoc ze strony renomowanych nauczycieli. 

Lecturus dysponuje obecnie ponad 130 lekcjami dla maturzystów w zakresie języka polskiego, angielskiego, matematyki, fizyki i biologii oraz 70 lekcjami dla ósmoklasistów z języka. polskiego, angielskiego i matematyki. Nowoczesna platforma internetowa umożliwia prowadzenie zajęć dla ponad tysiąca aktywnych osób jednocześnie, a po zajęciach każdy uczeń ma też możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielem w ramach specjalnych grup integracyjnych. Wyróżnia to Lecturusa na tle innych platform sieciowych. 
Tworząc platformę Lecturus Junior połączyliśmy to co najlepsze – nauczycieli należących do grupy Superbelfrzy RP, wnoszących nową jakość do schematów edukacji szkolnej, zaplecze naukowe Uniwersytetu Warszawskiego oraz sprawdzoną technologię do prowadzenia spotkań online. Z mojej perspektywy, to co robimy, jest ciekawym przykładem realizacji przez uniwersytet trzeciej misji, która polega na współpracy uczelni z jej otoczeniem i transferowaniu wiedzy […] – Mówi Przemysław Zieliński, wiceprezes zarządu Lecturus.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!