Obowiązkowa edukacja seksualna w Waszyngtonie

Mikołaj Stępień
0 komentarz

Jesienią tego roku, gdy całe Stany Zjednoczone pogrążone są w gwałtownych wyborczych emocjach, a koronawirus dalej nie daje o sobie zapomnieć, w jednym z zachodnich stanów odbyło się bardzo ciekawe referendum. Mieszkańcy stanu Waszyngton zadecydowali, że w programie każdej szkoły publicznej na jego terenie ma znaleźć się obowiązkowa edukacja seksualna. Za tą zmianą wedle wyników z wtorku 3 listopada zagłosowało 59% biorących udział w referendum. 

“Ten wynik mówi nam, że większość Waszyngtończyków wykazuje bardzo wyraźne poparcie dla kompleksowej edukacji seksualnej. Jest to naprawdę bardzo dobra wiadomość dla młodych mieszkańców stanu” – powiedział Courtney Normand, dyrektor waszyngtońskiej filii Planned Parenthood Votes Northwest and Hawaii, przewodniczący kampanii na rzecz zatwierdzenia referendum. 

Kwestia obowiązkowej edukacji seksualnej budziła w stanie niemałe emocje. Jej zwolennicy uważali, że wszystkie dzieci na niej skorzystają, nabywając istotne kompetencje społeczne, takie jak: nawiązywanie przyjaźni, pielęgnowanie związków międzyludzkich czy rozpoznawanie i profilaktyka chorób przenoszonych drogą płciową. 

Przeciwnicy tej idei widzieli w niej jednak naruszenie autonomii szkół względem władz stanowych. Twierdzili, że nowe prawo pozbawi szkoły kontroli nad własnym programem nauczania. Wśród przeciwników pojawiły się też bardziej radykalne środowiska związane z ruchem antyaborcyjnym oraz Partią Republikańską, które znane są ze swojej ogólnej niechęci do prowadzenia edukacji seksualnej w szkołach publicznych.

Na skutek referendum edukacja seksualna zostanie wprowadzona jako obowiązkowy przedmiot w publicznych szkołach od roku szkolnego 2022-2023.

Źródło: ballotpedia.org, eattletimes.com

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!