Koniec z rejonizacją edukacji domowej?

We wtorek, 16 lutego 2021, o godzinie 15.00 odbyło się posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego wniosku o zmianie ustawy Prawo oświatowe. Projekt zakłada: zniesienie ograniczeń w wyborze szkoły ze względu na teren województwa,  zniesienie wymogu uzyskiwania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej, zapisanie na poziomie ustawy wysokości subwencji dla dzieci spełniających obowiązek szkolny lub nauki poza szkołą oraz podwyższenie go z 0,6 do 0,8 podstawowej subwencji, dopuszczenie do edukacji domowej polskich dzieci mieszkających za granicą przy ograniczonym finansowaniu z budżetu.

Według informacji przekazanych przez Mariusza Dzieciątko, prezesa Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie, komisja przyjęła proponowane zmiany, a przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej zobowiązał się do podniesienia finansowania edukacji domowej z poziomu 0,6 do 0,8, od kolejnego roku kalendarzowego. 

Proponowane zmiany, o ile zostaną przegłosowanie w Sejmie, powinny wejść w życie od 1 lipca 2021. Można tylko dodać, oby.

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Uczniowie wystrzelili swój szkolny projekt w kosmos

Od kilkudziesięciu lat, popularyzacja przemysłu kosmicznego nieprzerwanie postępuje. Początkowo na wystrzelenie rakiety w kosmos pozwolić sobie mogły tylko największe światowe mocarstwa, później także mniejsze kraje, a obecnie, najśmielsze plany i najbardziej spektakularne loty przeprowadzają prywatni inwestorzy. Kilka lat temu odbył się nawet pierwszy „wycieczkowy” lot kosmiczny.

Czytaj więcej »

Najlepsze uniwersytety świata

Jakiś czas temu, opublikowana została kolejna już edycja The World University Rankings – międzynarodowego rankingu najlepszych uniwersytetów na świecie. Tym co wyróżnia go na tle innych tego typu rankingów jest fakt, że oprócz wyników w nauce, podsumowuje również kilka innych, istotnych kwestii.

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry
DARMOWY EBOOK

Po co tyle tego hasania po lesie?

12 pytań dotyczących leśnej edukacji