Koniec z rejonizacją edukacji domowej?

Marcin Sawicki
0 komentarz

We wtorek, 16 lutego 2021, o godzinie 15.00 odbyło się posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego wniosku o zmianie ustawy Prawo oświatowe. Projekt zakłada: zniesienie ograniczeń w wyborze szkoły ze względu na teren województwa,  zniesienie wymogu uzyskiwania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej, zapisanie na poziomie ustawy wysokości subwencji dla dzieci spełniających obowiązek szkolny lub nauki poza szkołą oraz podwyższenie go z 0,6 do 0,8 podstawowej subwencji, dopuszczenie do edukacji domowej polskich dzieci mieszkających za granicą przy ograniczonym finansowaniu z budżetu.

Według informacji przekazanych przez Mariusza Dzieciątko, prezesa Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie, komisja przyjęła proponowane zmiany, a przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej zobowiązał się do podniesienia finansowania edukacji domowej z poziomu 0,6 do 0,8, od kolejnego roku kalendarzowego. 

Proponowane zmiany, o ile zostaną przegłosowanie w Sejmie, powinny wejść w życie od 1 lipca 2021. Można tylko dodać, oby.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności