Koniec z rejonizacją edukacji domowej?

Marcin Sawicki
0 komentarz

We wtorek, 16 lutego 2021, o godzinie 15.00 odbyło się posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia poselskiego wniosku o zmianie ustawy Prawo oświatowe. Projekt zakłada: zniesienie ograniczeń w wyborze szkoły ze względu na teren województwa,  zniesienie wymogu uzyskiwania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej, zapisanie na poziomie ustawy wysokości subwencji dla dzieci spełniających obowiązek szkolny lub nauki poza szkołą oraz podwyższenie go z 0,6 do 0,8 podstawowej subwencji, dopuszczenie do edukacji domowej polskich dzieci mieszkających za granicą przy ograniczonym finansowaniu z budżetu.

Według informacji przekazanych przez Mariusza Dzieciątko, prezesa Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie, komisja przyjęła proponowane zmiany, a przedstawiciel Ministerstwa Edukacji Narodowej zobowiązał się do podniesienia finansowania edukacji domowej z poziomu 0,6 do 0,8, od kolejnego roku kalendarzowego. 

Proponowane zmiany, o ile zostaną przegłosowanie w Sejmie, powinny wejść w życie od 1 lipca 2021. Można tylko dodać, oby.

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!