Nauka dla każdego w Centrum Nauki Kopernik

Wiktoria Korzecka
0 komentarz

Jak zdobyć bilet na Marsa? Czy zwykła kartka papieru może być elementem domowego laboratorium? Czy czerwona kapusta może pomóc nam badać świat? Uczniowie ze szkół podstawowych w całej Polsce mają szansę poznać odpowiedzi na te pytania. Zajęcia online pozwalające zbadać te i inne kwestie organizowane są w ramach Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Dyrektorzy nadal mogą zgłaszać swoje placówki do programu za pośrednictwem strony www.naukadlaciebie.gov.pl.

W ramach Programu Nauka dla Ciebie dostępne są trzy rodzaje bezpłatnych zajęć online: e-Naukobus, e-Planetobus i e-Laboratorium. Scenariusze zajęć opracowane są tak, aby nie tylko prezentować zjawiska, ale i angażować uczestników do aktywności naukowej. Uczniowie wspólnie z prowadzącymi wykonają doświadczenia, korzystając z przedmiotów, które znajdą w domu, i przekonają się, że naukowcem może być każdy – nawet jeśli nie posiada specjalistycznego sprzętu. w  

Zajęcia e-Naukobusu pozwolą poznać zagadnienia związane z powietrzem. E-Laboratorium nauczy, jak wykorzystać czerwoną kapustę do eksperymentu naukowego czy jak sprawdzić, z czego składają się wybrane produkty spożywcze. Natomiast z pomocą e-Planetobusu – interaktywnego pokazu nieba na żywo – uczniowie poznają gwiazdozbiory widoczne aktualnie na niebie i udadzą się w wirtualną podróż w kierunku wybranej przez siebie planety. 

Celem programu jest wsparcie merytoryczne nauczycieli oraz zachęcenie dzieci do odkrywania otaczającego ich świata nauki. Zajęcia odbywają się online i nie wymagają specjalistycznego sprzętu czy dodatkowego przygotowania ze strony nauczycieli. Skorzystać z nich mogą szkoły z mniejszych miejscowości. 

Źródło: librus.pl

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!