Czy studia przygotowują studentów do pracy? Raport

Jan Sawicki
0 komentarz

Większość ludzi na świecie, uważa, że studia nie przygotowują studentów do pracy. W zasadzie, kiedy wspominam swoją pierwszą pracę, uświadomiłem sobie, że wszystkiego co powinienem wiedzieć, nauczyłem się podczas pierwszych dwóch tygodni wdrożenia do nowej pracy. Prawie w ogóle nie bazowałem na umiejętnościach wyniesionych ze studiów.

Pojawia się jednak pytanie, czy są miejsca na świecie, gdzie faktycznie szkoła przygotowuje uczniów do podjęcia pracy.

Najnowsza ankieta SAP i Qualtrics sugeruje, że ludzie na całym świecie uważają podobnie. Lokalne szkoły i uczelnie, nie przygotowują uczniów do znalezienia pracy i nie rozwijają praktycznych umiejętności, które wymagane są w danym zawodzie.

Tylko w dwóch regionach respondenci ocenili szkoły jako „doskonałe” lub „dobre”. Główne pytanie ankiety brzmiało „Jak oceniasz lokalne szkoły, w kontekście przygotowania uczniów do znalezienia pracy?”.

Jak pokazuje poniższy wykres, większość respondentów uważa, że ​​lokalne szkoły nie wypadają w raporcie dobrze. Regionami, w których można doszukać się pewnych pozytywów, są rejony Azji Wschodniej  oraz  Azji Południowej.

Źródło: SAP/Qualtrics


Czy żyjemy w bańce?

Również ten sam raport, może otworzyć nam oczy na drugie zjawisko, o którym szczególnie w naszym kraju nie często się wspomina. Mianowicie dostęp do dobrej jakości edukacji. Okazuje się, że to co jest dla nas oczywistością, w niektórych krajach dostępne jest tylko dla „wybranych”. Poniżej możecie zobaczyć, jak respondenci odpowiadali na pytanie, dotyczące dostępu do dobrej jakości edukacji w swoim kraju.

Zdjęcie: SAP / Qualtrics

Wnioskiem, który można wyciągnąć z powyższego wykresu, jest fakt, że dostęp do wysokiej jakości edukacji pozostaje dla wielu osób przywilejem, a nie czymś, do czego dostęp ma większość ludzi w kraju. Warto zdawać sobie z tego sprawę.

Źródło: weforum.org

Może Cię zainteresować:

Zostaw komentarz

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Akceptuje Przeczytaj więcej

Polityka prywatności
Już dostępny!

Przemyślnik edukacyjny

73 pytania będące źródłem edukacyjnej inspiracji i refleksji!