Czy studia przygotowują studentów do pracy? Raport

Większość ludzi na świecie, uważa, że studia nie przygotowują studentów do pracy. W zasadzie, kiedy wspominam swoją pierwszą pracę, uświadomiłem sobie, że wszystkiego co powinienem wiedzieć, nauczyłem się podczas pierwszych dwóch tygodni wdrożenia do nowej pracy. Prawie w ogóle nie bazowałem na umiejętnościach wyniesionych ze studiów.

Pojawia się jednak pytanie, czy są miejsca na świecie, gdzie faktycznie szkoła przygotowuje uczniów do podjęcia pracy.

Najnowsza ankieta SAP i Qualtrics sugeruje, że ludzie na całym świecie uważają podobnie. Lokalne szkoły i uczelnie, nie przygotowują uczniów do znalezienia pracy i nie rozwijają praktycznych umiejętności, które wymagane są w danym zawodzie.

Tylko w dwóch regionach respondenci ocenili szkoły jako „doskonałe” lub „dobre”. Główne pytanie ankiety brzmiało „Jak oceniasz lokalne szkoły, w kontekście przygotowania uczniów do znalezienia pracy?”.

Jak pokazuje poniższy wykres, większość respondentów uważa, że ​​lokalne szkoły nie wypadają w raporcie dobrze. Regionami, w których można doszukać się pewnych pozytywów, są rejony Azji Wschodniej  oraz  Azji Południowej.

Źródło: SAP/Qualtrics


Czy żyjemy w bańce?

Również ten sam raport, może otworzyć nam oczy na drugie zjawisko, o którym szczególnie w naszym kraju nie często się wspomina. Mianowicie dostęp do dobrej jakości edukacji. Okazuje się, że to co jest dla nas oczywistością, w niektórych krajach dostępne jest tylko dla „wybranych”. Poniżej możecie zobaczyć, jak respondenci odpowiadali na pytanie, dotyczące dostępu do dobrej jakości edukacji w swoim kraju.

Zdjęcie: SAP / Qualtrics

Wnioskiem, który można wyciągnąć z powyższego wykresu, jest fakt, że dostęp do wysokiej jakości edukacji pozostaje dla wielu osób przywilejem, a nie czymś, do czego dostęp ma większość ludzi w kraju. Warto zdawać sobie z tego sprawę.

Źródło: weforum.org

Autor

Udostępnij

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on google
Share on reddit
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

Dołącz do dyskusji

może cię zainteresować

Kontakt z naturą a IQ

Obcowanie z naturą jest coraz bardziej doceniane, w szczególności w edukacji. Świadczy o tym między innymi rosnąca liczba szkół leśnych czy popularyzacja nauczania na świeżym

Czytaj więcej »

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?

Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?

Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera

Jesteś zaangażowanym rodzicem, opiekunem?
Chcesz jeszcze lepiej uczyć swoich uczniów i uczennice?
Dołącz do e:mi - zapisz się do newslettera
O Nas - krótko

Dodajemy odwagi do zmian w edukacji.
Prezentujemy nowatorskie rozwiązania.
Tworzymy przestrzeń do dyskusji.

Przewiń do góry